Po uhasení požiaru nastáva počítanie škôd a hľadanie možností, ako sa vysporiadať s jeho následkami. Potom čo vyhodíme všetky zničené veci zistíme, že je najťažšie sa zbaviť zápachu zo spáleniska. V tomto článku poradíme ako postupovať pri odstránení zápachu po požiari.
Najdôležitejším krokom je zbaviť sa všetkého zničeného nábytku a vecí, ktorých sa dotkol oheň. Všetko spálené, alebo poškodené ohňom musí isť preč. Problém nastáva s vecami, ktoré neboli zasiahnuté ohňom, ale dymom, ktorý často spôsobí ešte väčšie škody ako samotný požiar. V izbách, priestoroch, ktoré boli najviac zasiahnuté dymom, odporúčame vymeniť a zrekonštruovať všetky sadrokartónové stropy a steny. Aj keď sdk dosky nezasiahol plameň, sadze z dymu ich nenávratne poškodili. Nie je možné ich nijako vybrúsiť a následne premaľovať. Odporúčame nanovo spraviť aj omietky na betónových stenách.
A čo miestnosti, kde sadze nepôsobili také škody, ale zápach v nich pretrváva aj naďalej?
Tu Vám pomôže čistenie a dezinfekcia ozónom.
Ozón je silno reaktívny plyn, ktorý rozkladá chemický a biologický zápach na jednoduchšie chemické zlúčeniny. Preto zápach neprekrýva, ale odstraňuje. Dostane sa do všetkých miest a čiastočne aj povrchov materiálov cez ich póry.
Ozón odstraňuje zápach iba pri správnej aplikácii a kontrole dosiahnutej koncentrácie. V opačnom prípade nebude dosiahnuté požadované odstránenie zápachu. Počas ozonizácie môžu vznikať aj nebezpečné chemické látky, ktoré môžu poškodiť zdravie.
Naša spoločnosť používa iba profesionálnu techniku, ktorá zaručí dokonalé výsledky bez ohrozenia zdravia. Pracujeme s profesionálnymi generátormi ozónu s laboratórne potvrdením výkonom a meracími zariadenie na kontrolu dosiahnutej koncentrácie.
V prípade záujmu, alebo ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.