Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Odstránenie zápachu ozónom

Odstránenie zápachu ozónom

  • by

Ozón je vynikajúcou a ekologickou voľbou na odstránenie zápachu. Odstraňuje zápach z potu, domácich zvierat, plesní, moču, po fajčení, z jedla, zápach zo šatní, toaliet, odpadkových miestností, klimatizácií a veľa ďalších zápachov.

Ako to prebieha

Ozón je silno reaktívna molekula, ktorá chemicky reaguje s časticami, s ktorými prichádza do styku vo vzduchu a na povrchoch predmetov. Biologický zápach odstraňuje likvidáciou baktérií a plesní, ktoré ho spôsobujú. Chemický zápach odstráni zmenou štruktúry molekúl a ich premenou na jednoduchšie chemické prvky. Ozón zápach neprekrýva, ale odstraňuje.

Ako na to

Na odstránenie zápachu je potrebné dosiahnuť oveľa väčšiu koncentráciu ozónu v priestore, ako pri „klasickej“ dezinfekcii ozónom. Veľká časť koncentrácie je spotrebovaná pri chemických reakciách a samotným rozkladom ozónu. Preto je dôležité vybrať si dostatočne výkonný generátor ozónu. V prípade veľmi silného zápachu je dôležité proces niekoľkokrát opakovať. Po ukončení čistenia aj medzi jednotlivými čisteniami, je nutné zabezpečiť dostatočné vyvetranie priestoru. Vplyvom chemických reakcií medzi ozónom a inými chemickými látkami môžu vznikať aj nebezpečné látky. Tie odstránite práve vyvetraním.

Modely našich generátorov s označením DS-X-R sú vybavené výstupom na hadicu, ktorá umožní efektívnejšie vyvetranie priestoru.

Generátory ozónu vhodné na odstraňovanie zápachu

Na čistenie a odstránenie zápachu z klimatizácie a interiéru auta odporúčame generátor ozónu DS-20-R, alebo DS-32-R.

Na odstránenie zápachu z priestorov odporúčame generátory s výkonom nad 46 g/h. V našom internetovom obchode ich nájdete s označením „odstraňujú zápach“. Sú to modely DS-46-R až DS-80-RHR.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý generátor je pre vás ten vhodný, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám s výberom pomôžeme.