Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Dezinfekcia domácnosti ozónom

Dezinfekcia domácnosti ozónom

  • by
Dezinfekcia domácnosti ozónom

Dezinfekcia domácnosti ozónom je ekologická forma čistenia vzduchu a povrchov vo vašej domácnosti. Ozón je plyn, ktorý sa dostane do všetkých priestorov a pórov materiálov. Ozón likviduje s 99% účinnosťou všetky baktérie, vírusy, spóry plesní  a roztoče, s čiastočnou účinnosťou aj menší hmyz. Ozón odstraňuje zápach biologického pôvodu a čiastočne chemického pôvodu. Ozónom vieme odstrániť zápach po požiari, spáleninách, kanalizačnej poruche, vytopení, pote, hnilobe, zápach z nového nábytku a ďalšieho vybavenia domácnosti.

Dezinfekcia ozónom po chorobe

Ak bývate často a opakovane chorí dezinfekcia ozónom môže pomôcť zastaviť kolotoč chorobnosti vo vašej domácnosti. Každý dotykom, kýchnutím, kašľom na povrchoch zostávajú vírusy a baktérie, niektoré, v závislosti o podmienok, dokážu prežiť aj niekoľko dní, čo má za následok prenos na ďalších členov domácnosti. Častejšie choroby môžu spôsobovať aj spóry plesní, alebo roztoče, ktoré znižujú imunitu a čas, keď si má telo doma odpočinúť a nabrať silu je imunitný systém vystavený ďalšiemu nebezpečenstvu. Preto ak bývate často chorý, odporúčame domácnosť vydezinfikovať ozónom.

Odstraňovanie zápachu ozónom

Ozón likviduje rôzne druhy zápachov, z tých najčastejších je to zápach po fajčení, spálení, zatuchnutí, fekáliách, hnilobe, …  Zápach neprekrýva, ale odstraňuje likvidáciou baktérií, ktoré rozkladajú biologické prvky a rozložením zložitých chemických zlúčenín na jednoduchšie.

Odstraňovanie zápachu ozónom je zložitejší proces a čím je zápach silnejší, resp. mu bola domácnosť dlhšie vystavená o to môže byť  proces ozonizácie dlhší, alebo ho bude nutné opakovať.

V prípade záujmu, alebo otázok nás neváhajte kontaktovať.