Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Ozón a alergie

Ozón a alergie

  • by

Alergie na prach a roztoče číhajú vo všetkých uzavretých priestoroch. Tento problém môže vyriešiť čistenie ozónom. Prach tvoria jemné sušené čiastočky jedla, spóry plesní, časti hmyzu (ich sekréty a výkaly), peľ, časti vlákien a tkanín, vlasy , odumreté kožné bunky, atď. Jeho prítomnosť v domácnosti je nežiadúca a nie len pre jeho vzhľad.

Prach v domácnosti spôsobuje rad nepríjemných zdravotných problémov, ktoré spôsobuje vdychovanie prachu a stým spojené alergie. Najväčšia koncentrácia prachu sa nachádza v kobercoch, knihách , čalúnení a posteľnej bielizni. Alergie sa vyskytujú počas celého roka a ich stavy sa zhoršujú najmä počas jari a jesene, čo je spôsobené nárastom zložiek peľu v prachu a vykurovaním domácností (suchý vzduch). Suchý vzduch narušuje činnosť sliznice dýchacích ciest a tým znižuje schopnosť ubrániť sa proti útoku alergénov. Alergia na prach sa prejavuje rôznymi príznakmi: slzenie a opuch očí, svrbenie v nose, problémy s dýchaním, kýchanie, migrény, kožné vyrážky, astma.

Sú to rôzne protialergické matrace, vankúše, obliečky, chémia. Odporúča sa pravidelné vetranie, ktoré obmedzuje výskyt roztočov vo vašich domácnostiach.

Okrem viac menej účinných chemických prípravkov určených na likvidáciu roztočov je tu ešte iná možnosť- dezinfekcia a čistenie ozónomPrečo práve ozón?

Ozón je plyn, ktorý preniká do spórov textílií, čalúnenia, stien, omietok, kde z účinnosťou 99,99% likviduje všetky živé mikroorganizmy od baktérií, plesní až po roztoče, mole a iný malý hmyz. Na rozdiel od chemických prípravkov určených na dezinfekciu po sebe nezanecháva žiadne stopy v podobe nebezpečných chemických látok.