Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Blog » Čistenie a dezinfekcia domácnosti ozónom

Čistenie a dezinfekcia domácnosti ozónom

  • by

Čistenie a dezinfekcia ozónom je najnovší a najinovatívnejší spôsob starostlivosti o Vašu domácnosť. Ozón ma silné oxidačné vlastnosti a teda schopnosť likvidovať baktérie, vírusy, plesne alebo rozkladať chemické látky. Čo to teda znamená a aké je jeho využitie v domácnosti?

Likvidácia vírusov, plesní a iných živých organizmov

S výnimkou letných mesiacov stúpa aj chorobnosť ľudí. Nádcha, kašeľ alebo chrípka sa stali takmer neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Nakaziť sa môžete kdekoľvek, ale málo kto si uvedomuje, že najväčšia pravdepodobnosť je práve doma, kde trávime takmer 70% nášho času.

Napríklad vírus chrípky, ktorý si môžete doniesť domov z práce, obchodného centra alebo dopravného prostriedku dokáže prežiť niekoľko dní. To je dostatočný čas, kedy dokáže zaútočiť na náš oslabený imunitný systém.

Ozón, nie len, tento vírus dokáže zlikvidovať až na 99,99% už počas základnej dezinfekcie domácnosti.

Dezinfekciu ozónom odporúčame ako prevenciu, ale aj v prípade častých zdravotných problémov celej rodiny. Čistenie a dezinfekcia ozónom pomáha pri zvýšenej chorobnosti.

Okrem vírusov a baktérii, ktoré spôsobujú ochorenia, ozón likviduje s veľkou úspešnosťou aj plesne.

Čistenie a dezinfekcia ozónom je perfektné riešenie pre alergikov. Ozón likviduje všetky druhy mikroorganizmov vrátane roztočov, ktoré spôsobujú alergie, resp. sťažujú ich priebeh.

Rozklad chemický látok alebo ako odstrániť zápach

Pôvod zápachu

Druh zápachu môžeme rozdeliť do dvoch základných skupín podľa pôvodu: organický a chemický. Pôvodcom organického zápachu sú rôzne mikroorganizmy, najmä plesne, ktoré rozkladajú organický materiál. Chemický zápach, ako už vyplýva z názvu, spôsobujú chemikálie. V domácnostiach sú to najmä farby, lepidlá alebo čistiace prostriedky.

Zápach organického pôvodu

Ozón likviduje baktérie a plesne, ktoré sú pôvodcami zápachu a tým odstraňuje samotný zápach.

Odporúčame pre: domácnosti s domácimi zvieratami; dlhodobo zanedbané – zatuchnuté priestory; kanalizačné havárie; zvýšený výskyt plesní; atď.

Zápach chemického pôvodu

Ozón ma silné oxidačné schopnosti, čo znamená, že je schopný zložitejšie chemické látky, ktoré sú zdrojom zápachu, rozkladať na jednoduchšie, zdravie neohrozujúce (voda, kyslík, oxid uhličitý, atď) a tým odstraňuje aj samotný zápach.

Príklad rozkladu formaldehydu pôsobením ozónu: 

HCHO (formaldehy)+ 2 O3(ozón) —-> C02 (oxid uhličitý) + H2O (voda) + 2 O2 (kyslík)

Odporúčame pre: domácnosti po rekonštrukcii; po maľovaní; kúpa nového nábytku; chemická havária (vyliata farba alebo iná chemikália); odstraňovanie zápachu po fajčení, zápachu po požiari; atď.